ביסוס מבנים

היסוד הראשוני לכל תכנון הנדסי על גבי הקרקע הוא הכרת התכונות הקרקע הייחודיות שלה ומיון סוג הקרקע לפי התכונות הללו, התכונות האלו נמצאות בקשר ישיר לכמות האוויר והמים בקרקע וגודלם של גרגירי הסלע.

על מנת לבצע תכנון נכון של יסודות מבנים או כבישים, חייבים לדעת משתנים רבים אודות הקרקע באזור בו בונים. לשם מציאת המשתנים הללו, צריך לבצע מספר רב של בדיקות קרקע. בדיקות אלו כוללות בדיקת הימצאות מי תהום, תכולת האוויר בקרקע, תכולת הרטיבות בקרקע, אפיון שכבות הקרקע באזור, בדיקת חוזק ללחיצה ולגזירה וחוזק ועוד. כאשר המבנה העתידי הינו מורכב וגדול, אזי בחינות הקרקע באתר וסביבתו צריכות להיות מפורטות ומדויקות יותר. את הדגימות של הקרקע מבצעים ע"י קידוחים וחפירת בורות בשיטות שונות הנקבעות עפ"י שיקולי המהנדס ולפי אזור המבנה המתוכנן.

מה החשיבות של הבדיקות הללו?

הבדיקות הללו מאפשרות למהנדס לבצע אפיון לקרקע ואפיון זה מסייע למתכנן לקבוע את המאמצים המרבים שהקרקע באתר יכולה לספוג ללא שקיעה או הריסה. חשוב לציין שלעיתים קרובות, הקרקע שנמצאת מתחת לביסוס מתחלקת למספר רבדים אשר לכל אחד מהם יש תסבולת שונה לחלוטין. לכן, חשוב לבצע בדיקות הקרקע קפדניות של כל רובדי הקרקע באתר המבנה, על מנת להגיע לאפיון קרקע המתאים ביותר לתכנון. תכנון של מבנה ללא התחשבות.

מהם השיקולים של יועץ קרקע בקביעת סוג הביסוס?

לאחר בחינת בדיקות הקרקע, יועץ הקרקע יכול לקבוע מהי השיטה שעליה יבוסס המבנה. קיימות  שתי שיטות ראשיות: ביסוס רדוד או עמוק. ביסוס רדוד מתאים רק במקרים מיוחדים כאשר מתרחשים תנאי קרקע ספציפיים. ביסוס עמוק הוא הפתרון שמתאים לכל סוגי הקרקעות ומספק תפקוד עדיף למבנה.

מהם סוגי היסודות הקיימים? 

אפשר למנות חמישה סוגים עיקריים של סוגי יסודות:

יסודות בודדים
יסודות נמשכים
יסודות רפסודה
כלונסאות ביסוס
יסודות באר

מי צריך לבצע ביסוס מבנים? 

חברת אגסי רימון מספקת פתרונות ביסוס למבנים לרבי קומות, מבני מגורים, מבנה משרדים ותעשייה, גשרים ומבנה ציבור והרחבת שכונות חדשות ובתים פרטיים.

חברת אגסי רימון מהנדסים בע"מ מתמחה במשך שנים רבות במתן שירותים הנדסיים וגיאוטכניים בנושא הנדסת קרקע, תכן מבנה לכבישים ומסילות, הידרולוגיה והשפלת מי תהום, תשתיות וייצוב מדרונות, בפרויקטים מורכבים ברחבי הארץ ובעולם. לקוחותינו נהנים משירות אישי, מקצועי ויעיל ע"י הצוות המנוסה שלנו מה שמעניק שקט נפשי לאורך כל הפרויקט. אם ברצונכם לשמוע פרטים נוספים על ביסוס מבנים, אתם מוזמנים להתקשר אלינו בטלפון: 077-2007672 או צרו קשר כאן.

סגירת תפריט